Parafia Gorzków

swieto niepodleglosci

Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 10:00

Odeszli do Boga

Od listopada 2016r. do 31 października 2017r. z naszej Wspólnoty Parafialnej do Wszechmogącego Boga odeszli:

Parafia Żółkiewka

Danuta Kamińska

(1934 - 2016)

Wiesław Rybicki

(1940 - 2017)

Parafia Gorzków

Jan Dziedzic

(1933 - 2017)

Teodora Puławska

(1927 - 2017)

Stefan Szymaniak

(1945 - 2017)

Eugeniusz Jaremek

(1932 - 2017)

"Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..."

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

dzien zadusznyWszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, to dni pamięci o tych co już odeszli, których już nie ma wśród nas.  W tych dniach tradycja nakazuje nam odwiedzanie grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie kwiatów, odmówienie modlitwy w ich intencji. Odwiedzając miejsca wiecznego spoczynku, zachowujemy należytą powagę, zastanawiamy się nad przemijaniem, przywołujemy ulotne wspomnienia. Cmentarz jest miejscem, gdzie spoczywają nasi najbliżsi: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, babcie, pradziadkowie, prababcie, również najbliżsi naszych znajomych, sąsiedzi. Dni te są również dobrym momentem nad refleksją nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Jest to okazja do wspomnień, do dzielenia się troskami, kłopotami, radością.   Kim była bliska nam osoba, której grób nawiedzamy?Czy wystarczy kupić kwiaty, zapalić znicz i odmówić modlitwę, by oddać Jej należny hołd? Może nadeszła okazja, by poświęcić Jej trochę więcej czasu poprzez codzienną naszą modlitwę w Jej intencji. Dzień zmarłych jest zachętą do zadumy, do przemyśleń o przemijającej historii, którą warto utrwalić dla potomnych. Kultywowanie pamięci zmarłych, to także dobra lekcja dla naszych dzieci, aby kiedyś, nad naszym grobem, modliły się nasze dzieci, wnuki, prawnuki, kładąc kwiaty, zapalając znicz, modląc się. Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.

Wypominki

Wypominki są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych a następnie je odczytując, wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Boskiej księdze życia. Znaczenie wypominek jest tym większe, że podobnie jak w starożytności tak i dzisiaj, związane są one z Eucharystią. Za zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych odprawiana jest także Msza św.

wypominki

W parafii w Żółkiewce i Gorzkowie wypominki czytane są przez cały miesiąc listopad w niedziele i święta przed każdą Mszą św. od godz. 9:50, natomiast Msza św. w intencji wszystkich zmarłych wymienionych w tegorocznych wypominkach zostanie odprawiona w niedzielę 26 listopada o godz. 10:00 w Żółkiewce i o godz. 12:00 w Gorzkowie.

Admin dnia listopad 04 2017 21:39:17 · Drukuj
luty