flaga

Królowa Polski

królowa polskiMaryja nieustannie oręduje za nami u swojego Syna. Wyraźnym dowodem troski Maryi o człowieka jest fakt uproszenia cudu w Kanie Galilejskiej. Pan Jezus dokonuje pierwszego znaku na prośbę Maryi. Od tego momentu Maryja nieustannie wstawia się za całą ludzkością, jest naszą Wspomożycielką. W postaci niewiasty obleczonej w słońce dostrzec możemy Maryję Pannę, Matkę Jezusa, która króluje nad całym wszechświatem. Naród Polski w sposób szczególny oddaje kult Matce Bożej, dlatego można go nazwać „narodem maryjnym”. „Wielka Boga – człowieka Matko! Bogarodzico – Dziewico, Bogiem sławiona Maryjo! Królowo świata i Polski Królowo! Składamy u stóp Twoich siebie samych i wszystko, co mamy: rodziny nasze, świątynie i domostwa, zagony polne i warsztaty pracy, pługi młoty i pióra, wszystkie wysiłki myśli naszej, drgnienia serc i porywy woli. Stajemy przed Tobą pełni wdzięczności, żeś była nam Dziewicą Wspmożycielką wśród chwały i wśród straszliwych klęsk tylu potopów. Spojrzyj na nas, Pani łaskawa, okiem miłosierdzia Twego i wysłuchaj potężnych głosów, które zgodnym chórem rwią się ku Tobie z głębi serc wielomilionowych zastępów oddanego Ci ludu Bożego.  Królowo Polski! Odnawiamy dziś Śluby przodków naszych   i Ciebie za Patronkę naszą i za Królową Narodu polskiego uznajemy”.

(Tekst Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego).

Od Maryi uczymy się zauważać potrzeby innych ludzi. A przede wszystkim wiary w to, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Maryja była ze swoim Synem we wszystkich chwilach radości, smutku i cierpienia. Ona stała pod Jego krzyżem. Maryja jest

Admin dnia maj 02 2018 21:03:03 · Drukuj

Naszą nową stronę