Parafia Polskokatolicka św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce
Nawigacja
Strona Główna
Historia Parafii
Dekanat Żółkiewski
Wykaz Mszy św.
Czytania Liturgiczne
Z życia parafii
Archiwum
Duszpasterz
Parafia w Gorzkowie
Galeria zdjęć
Linki
Księga gości
Kontakt z Parafią
techniczne
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: Admin
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
CZERWIEC

 

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

wniebowstąpienie

 

Pan Jezus przez czterdzieści dni po swoim zmartwychwstaniu ukazywał się Apostołom i organizował swój Kościół, dając uczniom szczegółowe wskazania. Czterdziestego dnia z Góry Oliwnej w obecności rzeszy osób wstąpił do nieba jako zwycięzca śmierci, piekła i szatana. W Polsce uroczystość ta obchodzona jest w siódmą Niedzielę Wielkanocną. Odmawiając Skład Apostolski, wyznajemy prawdę, że Chrystus wstąpił do nieba i zasiada po prawicy Boga.

 

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

DUCH SWIETY

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej tradycji nosi popularną nazwę „Zielonych Świątek”, zapewne dlatego, że obchodzimy ją w najpiękniejszym okresie pory roku, gdy przyroda rozkwita i budzi się do życia.

 

„Zielone Świątki” są świętem trzeciej Osoby boskiej – Ducha Świętego, którego Ojciec i Syn zsyłają na świat, aby to co Ojciec stworzył, a Syn odkupił, zostało utwierdzone i uświęcone Jego mocą. W Ewangelii czytamy: „ Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe” (J 16, 7-13). Słowa te mówią o działaniu Ducha Świętego w Kościele. Jeśli Jezus jest drogą, to Duch jest przewodnikiem, prowadzącym po tej drodze. Jest nauczycielem, który strzeże prawdy i pomaga ją odróżnić od fałszu. Obietnica Jezusa wypełnia się w dniu Pięćdziesiątnicy.

 

W Dziejach Apostolskich autor natchniony relacjonuje:  „I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym” (Dz 2, 4). Duch Święty zstępuje na tych, którzy są otwarci na Jego działanie.

 

 

BOŻE CIAŁO

 

 

boże ciało

 

Podczas procesji Bożego Ciała, przy czterech ołtarzach, słuchamy fragmentów czterech Ewangelii na temat Eucharystii (Ewangelia Mateusza, Marka, Łukasza i Jana). Procesja Kościelna należy do jednych z najstarszych obrzędów liturgicznych i jest formą eucharystycznej pobożności, czyli kultu. Uczestnictwo w procesji jest świadectwem naszej wiary i wyrazem uwielbienia Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, którego adorujemy. Adoracja Najświętszego Sakramentu jest naszym spotkaniem z Jezusem Eucharystycznym. Adorując Chrystusa, trwamy z Nim w jedności, która daje nam siłę do dobrego życia.

 

SERCA PANA JEZUSA

 

serca pana jezusa

 

Czerwiec jest w Kościele czasem szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nieprzypadkowo więc Uroczystość ta obchodzona jest w piątek po oktawie Bożego Ciała. Jej związek z Eucharystią jest jednoznaczny: Eucharystia to uczta miłości i pokarm na życie wieczne.

 

 

 


Admin dnia czerwiec 01 2019 22:45:06 · Drukuj
facebook

 

 

 

  Naszą nową stronę 

polubiło już 197 osób

 

Polub i Ty!

 

www.facebook.com/Parafia-Polskokatolicka-w-Żółkiewce-1830509827226816/

 

 

 

 

 


Admin dnia luty 01 2017 19:59:55 · Drukuj


Parafia Polskokatolicka pw. św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce (c) 2010-2019

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019r.


Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

BlueStone Theme Design by: Fuzed Themes
335,556 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl