100 lat niepodleglosci

flaga

Odeszli do Boga

Od listopada 2017r. do 31 października 2018r. do Wszechmogącego Boga odeszli:

Parafia Żółkiewka

Śp. Janusz Sulima

(1950 - 2018)

Śp. Janusz Jasiński

(1941 - 2018)

Śp. Krzysztof Włodarczyk

(1958 - 2018)

Śp. Ryszard Maziarz

(1944 - 2018)

Śp. Genowefa Borowiec

(1929 - 2018)

Śp. Danuta Stępniak

(1946 - 2018)

Śp. Aniela Mazur

(1924 - 2018)

Śp. Kazimiera Koza

(1933 - 2018)

Parafia Gorzków

Śp. Krystyna Kosiarska

(1934 - 2018)

Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Uroczystość Wszystkich Świętych

wszystkich świętychW uroczystość Wszystkich Świętych Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania dla tych, którzy są jeszcze w drodze do Ojca.  Uroczystość Wszystkich Świętych zawiera w sobie prawdę o „świętych obcowaniu”, swoistej wymianie łask i modlitwy płynącej z miłości Boga i bliźniego. W tym wspólnym obcowaniu uczestniczy: Kościół Pielgrzymujący (tu na ziemi), Kościół Oczyszczający się (w czyśćcu), Kościół Uwielbiony (w niebie przed Bogiem). Uroczystość Wszystkich Świętych to również wspomnienie naszych patronów, których imiona nosimy. To nasi opiekunowie, którzy czuwają nad nami wraz z aniołem stróżem, pomagają nam w naszej drodze do świętości.

Otrzymaliśmy patrona w momencie chrztu świętego zaś drugiego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania.

Wszyscy Święci i Święte Boże, módlcie się za nami.

Dzień Zaduszny

Listopad to czas, w którym częściej niż kiedykolwiek  zastanawiamy się nad naszym przemijaniem. Do takich refleksji skłania pamięć o naszych bliskich zmarłych, za których w sposób szczególny modlimy się. Ofiarujemy za nich Msze Święte, wspominamy w wypominkach. Szacunek do zmarłych wyrażamy poprzez porządkowanie i dekorowanie grobów, zapalanie zniczy. Kościół nieustannie modli się za zmarłych, w każdej Mszy Świętej wspomina tych, którzy odeszli ku życiu wiecznemu i nieprzemijającemu. Dzień Zaduszny obchodzimy 2 listopada. W Kościele jest dniem modlitwy za ludzi zmarłych, których dusze oczekują w czyśćcu na ostateczne spotkanie z Bogiem.

Admin dnia październik 31 2018 20:30:30 · Drukuj
październik

WYPOMINKI

wypominki

Wypominki są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona i nazwiska zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie odczytując je, wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej Księdze Życia. Znaczenie wypominek jest tym większe, że podobnie jak w starożytności tak i dzisiaj, związane są one z Eucharystią. Za zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych odprawiana jest także Msza św.

Istnieje również możliwość wysłania wypominek czyli imion i nazwisk na e-mail parafii z dopiskiem w której parafii mają być wypominki czytane (parafia Żółkiewka lub parafia Gorzków).

parafiazolkiewka@op.pl

Wypominki czytane będą przez cały miesiąc listopad w niedziele przed Mszą św. o godz. (w Żółkiewce 9:50,                 w Gorzkowie 11:50), natomiast Msza św. w intencji wszystkich zmarłych wymienionych w tegorocznych wypominkach zostanie odprawiona w niedzielę 25 listopada o godz. (10:00 w Żółkiewce, 12:00 w Gorzkowie).

Admin dnia październik 05 2018 21:28:28 · Drukuj

Naszą nową stronę