grudzień

II Niedziela Adwentu

Adwent baner

Adwentowe czuwanie

AdwentKolejny Rok Liturgiczny w Kościele rozpoczyna Adwent, który jest również szczególnym czasem na przygotowanie się duchowe do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.  Przez cztery tygodnie Adwentu słyszeć będziemy jakby dwugłos oczekiwania: na przyjście w pamiątce Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Chrystusa. Liturgia Adwentu wysuwa na pierwsze miejsce dwie postacie Izajasza i Jana Chrzciciela. Pierwszy jest uosobieniem tęsknoty Starego Testamentu. Postać druga stoi na pograniczu między Starym a Nowym Przymierzem. Jeszcze jedno co charakteryzuje Adwent, to motyw Maryjny, jej miejsce w dziejach zbawienia i rola, jaką będzie pełnić w rodzącym się Kościele. To Maryja jest pierwszą „czuwającą”. Dziś czuwa i nad nami, podobnie jak gwiazda betlejemska wskazuje nam drogę do swojego Syna Jezusa Chrystusa. Od Niej uczmy się czuwania, bowiem całe jej życie i powołanie wyraża się w czuwaniu. Adwentowe czuwanie ma nam uświadomić, że trzeba się zatrzymać na chwilę, aby proste stały się ścieżki mojego życia, na których spotykam Chrystusa.

Admin dnia grudzień 01 2018 17:58:03 · Drukuj

Naszą nową stronę