Parafia Polskokatolicka św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce
Nawigacja
Strona Główna
Historia Parafii
Dekanat Żółkiewski
Wykaz Mszy św.
Czytania Liturgiczne
Z życia parafii
Archiwum
Duszpasterz
Parafia w Gorzkowie
Galeria zdjęć
Linki
Księga gości
Kontakt z Parafią
techniczne
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: Admin
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
LUTY

 

 

wielki post1 

 

 nabozenstwa

 

 

Wielki Post - 40 dniowe przygotowanie do Wielkanocy

 

 

Wielki PostOkresem przygotowującym do Świąt Wielkanocnych jest Wielki Post – czas osobistej pokuty i nawrócenia. Kościół w okresie Wielkiego Postu proponuje trzy drogi przybliżania się do Boga. Są nimi: post, jałmużna i modlitwa. Dominującym kolorem szat liturgicznych jest fiolet, a zamiast radosnej aklamacji „Alleluja” przed odczytaniem Ewangelii śpiewane jest: „Chwała Tobie Słowo Boże” lub „Chwała Tobie Królu wieków”. W Kościele odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Kościół także organizuje kilkudniowe rekolekcje, które mają pomóc wiernym w dobrym przygotowaniu do Wielkanocy. Chrześcijanie przez podejmowanie różnych praktyk pokutnych w Wielkim Poście chcą ściślej zjednoczyć się z Chrystusem. Owocne przeżycie okresu Wielkiego Postu musi odbywać się w duchu żywej wiary. To ona nakazuje podjęcie wielu praktyk pokutnych. Post ma wyrobić w nas cnotę pokory i cierpliwości oraz prowadzić do nawrócenia. Jest on także wyrazem naszej miłości do Boga i formą zadośćuczynienia. Wielki Post jest dla nas szczególną okazją do tego, by poprzez praktyki postne, modlitwę i jałmużnę ćwiczyć w sobie ducha pokuty i ofiary. Aby czas Wielkiego Postu był owocnie przeżyty, musi mu towarzyszyć duch żywej wiary. Częsta modlitwa, udział w nabożeństwach wielkopostnych i w rekolekcjach, pozwolą nam zbliżyć się do Boga. W okresie Wielkiego Postu prośmy Boga o łaskę nawrócenia i odpuszczenia grzechów.

 

 

65 rocznica śmierci Biskupa Franciszka Hodura -

organizatora Kościoła Polskokatolickiego

 Bp Hodur

więcej na parafialnym facebooku

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2091182264492903&id=1830509827226816

 

 

 

 

środa popielcowa

 

Dzień Chorych w Parafii

 

11 lutego w 6 Niedzielę Zwykłą, Kościół obchodzi Dzień Chorych. Również i w naszej parafii podczas Mszy Świętej w modlitwach modlić się będziemy za chorych z naszej parafii.

Każdy z chorych otrzyma przesłanie wraz z modlitwą.

 

przesłanie

 

 

modlitwa

 

 

Ofiarowanie Pańskie - Matki Bożej Gromnicznej

 

 

gromnicaŚwięto Ofiarowania Pańskiego obchodzi Kościół czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Święto te również nosi dawną nazwę Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny a w tradycji polskiej świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego ma charakter wybitnie Maryjny. Widzimy Maryję, jako Tę, która sprowadziła na ziemię niebiańskie światło i która tym światłem broni nas oraz osłania od zła wszelkiego. Dlatego często bierzemy do rąk gromnice, zwłaszcza w niebezpieczeństwach wielkich klęsk i grożącej śmierci. 2 lutego w Kościołach święcone są świece zwane gromnicami, jakby widomy znak Bożej Jasności, zapala się w trudnych życiowych chwilach po to, aby zadziałała interwencja Bożej Opatrzności. W religijnej tradycji polskiej podczas burzy stawiamy gromnicę w oknach. Gromnicami również zażegnywano klęski gradowe, ich dymem kreślono znaki krzyża na drzwiach, piecu, oknach i belkach stropowych, jako zaporę przeciw nieczystym siłom i nieszczęściom

 


Admin dnia luty 03 2018 17:09:03 · Drukuj
facebook

 

 

 

  Naszą nową stronę 

polubiło już 78 osób

 

Polub i Ty!

 

www.facebook.com/Parafia-Polskokatolicka-w-Żółkiewce-1830509827226816/

 

 

 

 

 


Admin dnia luty 01 2017 19:59:55 · Drukuj


Parafia Polskokatolicka pw. św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce (c) 2010-2018

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2018r.


Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

BlueStone Theme Design by: Fuzed Themes
277,981 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie