nabozenstwa plakat

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

nabozenstwo rozancowe

W naszej Parafii Nabożeństwa Różańcowe odbywać się będą w soboty o godz. 16:00. Każde Nabożeństwo poświęcone będzie w szczególnej intencji:

5 październik – Tajemnice Bolesne

W intencji chorych z naszej Parafii

12 październik – Tajemnice Chwalebne

W intencjach naszych osobistych

19 październik – Tajemnice Radosne

W intencji naszej Wspólnoty Parafialnej

26 październik – Tajemnice Bolesne

W intencji naszych bliskich zmarłych

MIESIĄC RÓŻAŃCA

ROZANIEC

Miesiąc październik w szczególności poświęcamy Maryi w modlitwie różańcowej. We wszystkich parafiach w całym kraju w miesiącu październiku zarówno w miastach jak i w wioskach – licznie gromadzą się wierni przed ołtarzem Maryi, by pod przewodnictwem swoich duszpasterzy uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwo te wrosło w polską tradycję. Wśród niebezpiecznych sytuacji życiowych, zawsze uciekamy się do Matki Bożej, szukając u Niej pomocy i wstawiennictwa u Boga. Złożywszy w Jej dłonie wszelkie  nadzieje i obawy, radości i cierpienia, staraliśmy się wytrwale prosić Ją o orędownictwo u Boga. Dlatego też przychodzimy przed Jej ołtarze przez cały miesiąc październik.

Powtarzając w jesienne październikowe wieczory modlitwy różańcowe, polecamy wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny nas samych, nasze Rodziny, nasz Kościół a także i naszą Ojczyznę. W Kościele naszym Polskokatolickim obowiązują trzy tajemnice różańcowe:

Tajemnice Radosne

Tajemnice Bolesne

Tajemnice Chwalebne

Odmawiając różaniec, myślimy nie tylko o tajemnicach Maryi, ale i o tajemnicach życia Jezusa, i tak jak Ona, wiernie rozważamy je w swoim sercu.

CZY WIESZ ŻE...

PAZDZIERNIK

Miesiąc październik ma 31 dni, jest dziesiątym z kolei miesiącem w roku. Jego nazwa pochodzi od słowa paździerze (odpadki uzyskane w procesie produkcji włókien lnu lub konopi). W październiku wypada zmiana czasu z letniego na zimowy.

Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima.

" Nie bój się dużego kroku.

Nie pokonasz przepaści dwoma małymi".

(David Lloyd)

Admin dnia październik 03 2019 10:41:18 · Drukuj