flaga

Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 10:00

ODESZLI DO PANA

Od listopada 2018r. do 31 października 2019r. z Parafii do Wszechmogącego Boga odeszli:

Parafia Żółkiewka

Stanisław Podgórski - Szpyt

(1928 - 2018)

Wiesław Taźbirek

(1944 - 2019)

Henryk Wilczyński

(1927 - 2019)

Władysława Ekalt

(1940 - 2019)

Parafia Gorzków

Genowefa Pawelec

(1928 - 2019)

Zofia Dziedzic

(1935 - 2019)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

wszystkich swietych

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona jest przez Kościół 1 listopada i ma charakter radosny. Kościół raduje się z faktu, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa u Boga w niebie. Radujemy się z wielkiej rzeszy świętych o których pamięć wśród ludzi nieraz zaginęła. Kościół nie tylko wspomina znanych nam imienia, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Dzień Wszystkich Świętych przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy chrześcijanin, niezależnie od konkretnej drogi życia, jest powołany do świętości. Tej pełni człowieczeństwa nie można osiągnąć własnymi siłami.Konieczna jest pomoc łaski Bożej, czyli dar życzliwości Boga. Ponieważ Stwórca powołuje do świętości wszystkich, także każdemu człowiekowi pomaga swoją łaską. Nauka Kościoła wskazuje, że każdy otrzymał dar zbawienia, bo Jezus Chrystus złożył ofiarę za wszystkich ludzi. Od każdego z nas jednak zależy, w jakim stopniu przyjmiemy od Boga dar świętości.

DZIEŃ ZADUSZNY

dzien zaduszny

2 listopada Kościół obchodzi Dzień Zaduszny, wspomnienie wszystkich zmarłych. Modlitwa za nich jest świadectwem wiary w życie wieczne, obcowanie ze zmarłymi i najlepszą pomocą. Taka modlitwa zwłaszcza na cmentarzu, wyrywa z szaleństwa współczesnego świata i przypomina o tym, co można przenieść poza granicę śmierci, jest wyrazem miłości i nadziei na przyszłe spotkanie. Modlitwa za dusze zmarłych pomaga im dostąpić chwały nieba. Choć faktycznie już zaliczają się do zbawionych, przeżywają własne oczyszczenie serca, ciągle potrzebując wsparcia modlitewnego.

"Nieważne jak wolno idziesz,

dopóki nie przestajesz".