Audycje radiowe

Od 15 listopada retransmisje

Mszy Świętych o godz. 17:00

Retransmisja Mszy św. z Parafii Polskokatolickiej w Świeciechowie nadana przez Polskie Radio program 2

01.11.2020r.

Audycja Polskiego Radia " Kościoły w Polsce i na świecie" z dnia 03.10.2020r.

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY

wszystkich swietych

Kościół obchodzi 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych, która ma radosny charakter. W tym dniu Kościół raduje się z faktu, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa u Boga w niebie. Raduje się z wielkiej rzeszy świętych o których pamięć wśród ludzi nieraz zaginęła. Kościół nie tylko wspomina znanych nam z imienia, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Dzień Wszystkich Świętych przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy chrześcijanin niezależnie od konkretnej drogi życia, jest powołany do świętości.

Groby na cmentarzach są znakiem, że każdy bez wyjątku umrze, ale umieszczany na nich krzyż przypomina nam, że wierzymy w zmartwychwstanie. To dzięki śmierci Pana Jezusa na krzyżu możemy żyć wiecznie. Śmierć naszych bliskich jest smutnym wydarzeniem. Lękamy się również własnej śmierci, ale dzięki Jezusowi nie oznacza ona końca. W chwili śmierci nasze życie zmienia formę – to przejście przez bramę śmierci do Boga, do wieczności. Miłość do Pana Boga, życzliwość w stosunku do innych ludzi i dobre uczynki są kluczem, który otwiera ten dom i pozwala nam w nim zamieszkać. Śmierć jest dla nas przejściem do innego życia.

ODESZLI DO PANA

Od listopada 2019r. do 31 października 2020r. z naszej Parafii do Wszechmogącego Boga odeszli:

Parafia Żółkiewka

Śp.  Edward Błaszczak

(1938 – 2019)

Śp. Kazimiera Rogalska

(1936 – 2020)

Śp. Stanisława Jurek

(1925 – 2020)

Parafia Gorzków

Śp. Jerzy Guz

(1941 - 2020)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

WYPOMINKI

wypominki

Nasza modlitwa o miłosierdzie Boże dla zmarłych może przyjąć formę wypominków. Kapłan wymienia imiona i nazwiska zmarłych i razem z wiernymi zanosi do Boga modlitwę w ich intencji. W październiku w kościołach zbierane są kartki z imionami i nazwiskami tych, którzy już odeszli. Są one odczytywane przez cały miesiąc listopad przed niedzielnymi Mszami i wszyscy zgromadzeni w kościele modlą się za zmarłych. Modlenie się w intencji naszych bliskich zmarłych to przejaw naszej wiary w życie wieczne i nadziei spotkania się z nimi w niebie.

W naszej parafii wypominki czytane będą przez cały miesiąc listopad w niedziele i święta przed każdą Mszą św. o godz. 08:20 (w Gorzkowie) o godz. 09:50 (w Żółkiewce), natomiast Msza św. w intencji wszystkich zmarłych wymienionych w tegorocznych wypominkach zostanie odprawiona w niedzielę 29 listopada o godz. 08:20 w Gorzkowie, o godz. 10:00 w Żółkiewce.

„ Nieważne jak wolno idziesz,

dopóki nie przestajesz”.