Audycje radiowe

SIERPIEŃ

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

wniebowzięcie

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest uwieńczeniem wszystkich uroczystości Maryjnych roku kościelnego. Stanowi dopełnienie tego wszystkiego, co Kościół od najdawniejszych czasów rozpoznawał i czcił w Osobie i życiu Maryi. Jest synowskim uściskiem Matki, która jak kiedyś swojego Syna, tak dzisiaj Jego Kościół, ma stale w swoich ramionach. W roku 1950 dodano w Litanii Loretańskiej wezwanie „Królowo Wniebowzięta”. Święto te przypada w momencie, gdy dojrzały zboża, rolnicy kończą żniwo, a na łąkach ponownie kwitną trawy i zioła. Wielki trud polskiego rolnika przynosi plon, a w rękach naszych dziś wieńce złocistych kłosów, polnych ziół i owoców do poświęcenia. Błogosławiony owoc ziemi i pracy rąk ludzkich przyniesiony dziś w darze naszemu Stwórcy na podziękowanie. Zanim ten owoc dojrzał, potrzeba było wspaniałego nasienia – daru Stwórcy, darów matki ziemi, dogodnych warunków dla wzrostu, słońca i wilgoci, oraz trudu ludzkiego.

Niech wielki znak Niewiasty będzie dla nas wskazaniem, że zdążamy do nieba wraz z Maryją. I niech nam to uświadomi, że nasza Ojczyzna jest w niebie, ale idziemy do niej krocząc po tej ziemi – naszej polskiej. I trzeba nam wpierw ją ukochać, aby później ukochać niebo.

szczepienie

szczepieniobus

Dlaczego warto się zaszczepić?

1. Bo uchronisz siebie przed niebezpieczeństwem
    Z bardzo dużym prawdopodobieństwem – sięgającym nawet 95% – szczepienie uchroni Cię przed zakażeniem COVID-19.
  2. Bo uratujesz komuś życie
    Szczepiąc się, myślisz również o innych – członkach rodziny, przyjaciołach i znajomych. Ale także nieznajomych – spotkanych przypadkiem na ulicy, czy w sklepie. Dzięki Tobie zwiększy się również ich bezpieczeństwo. Nawet jeśli czujesz się młody i silny, poprzez zaszczepienie przerwiesz łańcuch zakażeń.
  3. Bo możesz!
    Szczepionki na koronawirusa są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne.
  4. Bo pomożesz zwalczyć pandemię na świecie
    Od wybuchu epidemii na COVID-19 zmarło już ponad 1,5 mln ludzi na całym świecie. Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem. Już 50% zaszczepionej populacji istotnie wpłynie na zmniejszenie ryzyka szerzenia się w niej koronawirusa.
  5. Bo zyskasz spokój
    Szczepiąc się, zyskasz wewnętrzny spokój, wynikający    z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.
  6. Bo szczepionki są bezpieczne
    Szczepionki są badane przez polskie i unijne instytucje.    Ich dopuszczenie do użytku jest zależne od decyzji Europejskiej Agencji Lekowej.
  7. Bo zostaniesz zbadany
    Przed szczepieniem zostaniesz przebadany przez lekarza. Dzięki temu sprawdzisz swój aktualny stan zdrowia.
  8. Bo dzięki Tobie szybciej wrócimy do normalności!
    Szczepiąc się, przyczyniasz się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu nas wszystkich do normalnego życia.
  9. Powrót do normalności oznacza:

• odejście od maseczek,
  • swobodne spotkania z rodziną i przyjaciółmi,
  • powrót dzieci do szkół i rozwój ich kompetencji społecznych,
  • dalszy rozwój gospodarki,
  • ochronę miejsc pracy oraz szansę na nowe zatrudnienia,
  • swobodny dostęp do basenów, siłowni, kin i KOŚCIOŁÓW,
  • wakacje bez ograniczeń,
  • poprawę jakości życia nas wszystkich.

10. Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat.

Admin dnia lipiec 03 2021 20:09:03 · Drukuj

Parafia Polskokatolicka pw. św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce (c) 2010-2021