KWIECIEŃ
Dodane przez Admin dnia Kwiecień 06 2019 21:28:39

 

 Zmarła nasza Siostra

śp. Genowefa Pawelec

z Olesina, przeżywszy lat 90.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona

w kościele parafialnym w Gorzkowie

we wtorek 23 kwietnia o godz. 14:00.

Różaniec o godz. 13:30.

 

 

Zmarł nasz Brat

śp. Wiesław Taźbirek

z Sińca, przeżywszy lat 75

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona

w kościele parafialnym w Żółkiewce

w poniedziałek 22 kwietnia o godz. 13:30.

Różaniec o godz. 13:00.

 

 

triduum

 

 

rekolekcje

 

 

WIELKI TYDZIEŃ - TRIDUUM PASCHALNE

 

 

wielki tydzień

 

Wielki Tydzień rozpoczyna się Niedzielą Palmową, która jest wspomnieniem uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, a jego punktem kulminacyjnym jest Triduum Paschalne. Wydarzenia Wielkiego Tygodnia dają nam możliwość zrozumienia tajemnic naszej wiary. Uczestnicząc w liturgii świętych dni paschalnych, stajemy się rzeczywistymi uczestnikami Wieczerzy Pańskiej, dźwigamy z Jezusem krzyż, stajemy się świadkami Jego Zmartwychwstania. Znaki liturgiczne związane z wydarzeniami Wielkiego Tygodnia służą do ukazania niewidzialnych spraw Bożych i mają moc sprawiania skutków duchowych, zgodnie z ich naturą. Wpatrując się w te święte znaki, pobudzajmy naszego ducha do kontemplacji wydarzeń zbawczych, które ofiarował nam Jezus Chrystus. Umocnieni Jego miłością, dołóżmy wszelkich starań, aby nasza miłość do Boga i człowieka była wielka i autentyczna.

 

ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA

 

 

zmartwychwstanie

 

Zmartwychwstanie Chrystusa jest przejściem Jego Boską mocą ze śmierci do życia, do uwielbionej doskonałości i nieśmiertelności. Przez swe zmartwychwstanie Jezus Chrystus pokonał śmierć i okazał się Odkupicielem i Zbawicielem wierzących. Dlatego wydarzenie to jest najważniejszą prawdą naszej wiary.

 

 

CZY WIESZ ŻE...

 

 

kwiecień

 

Chyba najbardziej pogodowo zmiennym miesiącem w roku jest kwiecień. W tym miesiącu pogoda może być zarówno zimowa (mróz i śnieg) jak i w pełni wiosenna (ciepło, piękna słoneczna pogoda). Kwiecień jest czwartym miesiącem w roku, ma 30 dni. Nazwa miesiąca pochodzi od kwitnących wtedy kwiatów. W kwietniu przyroda budzi się do życia. Kwiecień co deszczem rosi, wiele owoców przynosi.

 

 

 

 

 

MYŚL MIESIĄCA

 

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi

okazujących sobie miłość.

                                                                                    (Johann Heinrich Pestalozzi)