PAŹDZIERNIK
Dodane przez Admin dnia Październik 03 2019 10:41:18

 

 

 nabozenstwa plakat

 

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

 

 nabozenstwo rozancowe

 

W naszej Parafii Nabożeństwa Różańcowe odbywać się będą w soboty o godz. 16:00. Każde Nabożeństwo poświęcone będzie w szczególnej intencji:

 

5 październik – Tajemnice Bolesne

 W intencji chorych z naszej Parafii

 

 

12 październik – Tajemnice Chwalebne

 W intencjach naszych osobistych

 

 

19 październik – Tajemnice Radosne

 W intencji naszej Wspólnoty Parafialnej

 

 

26 październik – Tajemnice Bolesne

 W intencji naszych bliskich zmarłych

 

 

 

MIESIĄC RÓŻAŃCA

 

 

ROZANIEC

 

Miesiąc październik w szczególności poświęcamy Maryi w modlitwie różańcowej. We wszystkich parafiach w całym kraju w miesiącu październiku zarówno w miastach jak i w wioskach – licznie gromadzą się wierni przed ołtarzem Maryi, by pod przewodnictwem swoich duszpasterzy uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwo te wrosło w polską tradycję. Wśród niebezpiecznych sytuacji życiowych, zawsze uciekamy się do Matki Bożej, szukając u Niej pomocy i wstawiennictwa u Boga. Złożywszy w Jej dłonie wszelkie  nadzieje i obawy, radości i cierpienia, staraliśmy się wytrwale prosić Ją o orędownictwo u Boga. Dlatego też przychodzimy przed Jej ołtarze przez cały miesiąc październik.

 

Powtarzając w jesienne październikowe wieczory modlitwy różańcowe, polecamy wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny nas samych, nasze Rodziny, nasz Kościół a także i naszą Ojczyznę. W Kościele naszym Polskokatolickim obowiązują trzy tajemnice różańcowe:

 

Tajemnice Radosne

 

Tajemnice Bolesne

 

Tajemnice Chwalebne

 

Odmawiając różaniec, myślimy nie tylko o tajemnicach Maryi, ale i o tajemnicach życia Jezusa, i tak jak Ona, wiernie rozważamy je w swoim sercu.

 

CZY WIESZ ŻE...

 

PAZDZIERNIK

 

Miesiąc październik ma 31 dni, jest dziesiątym z kolei miesiącem w roku. Jego nazwa pochodzi od słowa paździerze (odpadki uzyskane w procesie produkcji włókien lnu lub konopi). W październiku wypada zmiana czasu z letniego na zimowy.

 

Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima.

 

MYŚL MIESIĄCA

 

" Nie bój się dużego kroku.

 

Nie pokonasz przepaści dwoma małymi".

 

                                                                              (David Lloyd)